מה עושים עם מציאות שגיליתם בבית של סבתא?

הבתים של אנשים מבוגרים יכולים להתגלות כמקומות מרתקים עם שלל חפצים מעניינים שלא תמיד הם בעצמם אפילו זוכרים שיש ברשותם. אנשים בני כמה עשורי שנים מחזיקים בבעלותם חפצים מתקופות חיים שונות, ממלחמות או אירועים שעיצבו את האנושות כולה ואין ספק שזה מרתק לגלות מי מבני המשפחה מחזיק בחפצים כאלה. יש את מי שיועד שהסבא או הסבתא שלו לקחו חלק באירועים משמעותיים בעבר ויודע לזהות את החפצים בבית שקשורים באירועים אלה. לעומתם – יש את מי שדווקא אחרי שהסבים או הסבתות הולכים לעולמם ומגיע הזמן לרוקן את הדירה שלהם – פתאום מגלים מציאות שאף אחד כלל לא ידע שהיו קיימות וכעת נשאלת השאלה – מה עושים איתן? העידן הנוכחי הוא כזה שבו יש עוד אנשים מבוגרים שעדיין בחיים ויש להם סיפורים וחפצים שנשארו מתקופות שחלפו כבר מזמן.

מציאות שמגלים בבית של סבתא

המציאות שמגלים בבית של סבתא יכולות להיות מסוגים שונים: מסמכים מעניינים שקשורים להגעה לארץ ישראל, מדליות או עיטורים מצבאות של מדינות אחרות (יתכן וחלק מהמדינות האלה כלל לא קיימות יותר), תוצרים של תחביבים שסבתא או סבא עסקו בהם בעבר וכמובן תמונות ממהלך החיים הארוך והמרתק שלהם. לא תמיד יש מה לעשות עם כל החפצים האלה, אך ללא ספק מה שבדרך כלל קובע את גורלם של החפצים הוא הערך הרגשי שיש כלפיהם, ערך היסטורי או לאומי שאולי יש להם וכמובן שיש במקרים מסוימים גם ערך כספי למציאות הללו. יחד עם זאת, אם מדובר בדירה או בית שעברו בירושה לאחר פטירתם של הסבא והסבתא – הרי שהשאלה תתייחס יותר לפן הלוגיסטי של הדברים – לאן מעבירים אותם, איך או איפה אפשר לאחסן אותם או באופן כללי – מה יהיה הכי נכון לעשות איתם כעת כאשר צריך לפנות את הבית.

מה לעשות עם המציאות שמגלים?

כיום ישנן כמה וכמה אפשרויות להתמודד ולהתנהל עם מציאות וחפצים שמגלים בבתים של אנשים מבוגרים שהלכו לעולמם. אפשר לבחור מה מהן לוקחים הביתה ומאמצים, למה יש ערך, אולי גם מבחינת צרכנות, אילו חפצים שומרים על מורשת ונוצרים כחפצים שעברו הלאה מדור לדור. אפשר להחליט שיש חפצים שאין להם ערך ואין טעם לשמור אותם ואז התשובה היא להשליך אותם לאשפה בצורה מסודרת.

במידה ויש ענתיקות כבדות, חפצים גדולים או אפילו רהיטים שמחליטים שאין צורך או טעם לשמור אותם ולהמשיך להחזיק בהם – הדבר הנכון לעשות הוא להזמין חברת פינוי מקצועית שעוסקת בפינוי תכולת דירות. לחברה שכזאת יהיו האישורים הנדרשים לפנות חפצים גדולים או להטמין אותם בצורה מוסדרת, מותרת וחוקית באתרי הטמנה. כך יישמר הסדר בסביבת המגורים ואפשר יהיה להמשיך במשימה של פינוי הבית.

מתי צריך להתייחס למציאות שמגלים בבית של סבתא?

יש אנשים מבוגרים שיודעים שיש בבעלותם את כל החפצים הייחודיים שייתכן ויש להם ביקוש או ערך. לעומתם יש את אלה שכלל לא מודעים או לא זוכרים מה יש להם בבית ובמקרה הכי גרוע – יתכן ואותו אדם מבוגר לא מודע למצבו בשל בעיות בריאותיות וכלל לא יכול לתקשר. במקרה כזה יעמדו קרובי המשפחה שלו לבדם מול החפצים שיש לו בבית ויצטרכו להבין מה המשמעות של כל רהיט, חפץ או פריט שהם ימצאו שם וייאלצו גם להפעיל שיקול דעת ולהחליט מה לעשות עם כל אחד מהם. מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כדי להבין את המשמעויות השונות של החפצים וכך לקבל את ההחלטה בנוגע להתנהלות איתם.

מציאות

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: