עתיקות בעליית הגג – כך תוכלו להרוויח מהם כסף

עליית הגג של סבתא מתגלה כמכרה זהב

עליית הגג שלכם בבית מלאה בבלגן ובמיליוני חפצים שונים? לסבתא שלכם יש כמות גדולה של עתיקות שהיא לא מוכנה להיפרד מהם? כנראה שאתם לא לבד, וכנראה שלגרוטאות האלה ולעתיקות שכבר לא נמצאות כבר בתקופה בשימוש על ידכם יש שימוש גדול, ולעתים אפילו מדובר בזהב של ידעתם על קיומו. במקרים רבים, בני האדם שמחזיקים בעתיקות, או קיבלו בירושה דירה אשר מלאה בחפצים עתיקים מאדם אשר נפטר במשפחה שלהם, אפילו לא מכירים או יודעים מהו הערך העצום של אותם חפצים אשר יכולים להראות "סתמיים" או "רגילים" אולם מאחורי הקלעים הם מבינים לפתע שמדובר באוצרות ממש, וכי הרצון לוותר או חלילה לזרוק לפח את אותם עתיקות מתגלה לבסוף כשגיאה עצומה.

מה נכנס תחת הקטגוריה של עתיקות

קשה מאוד על סף הבלתי אפשרי להגדיר את עולם העתיקות תחת מקשה אחת. מדובר בתחום גדול ורחב כפיים, אשר חורש ועובר בתחומים רבים ומגוונים. לדוגמה, יכול להיות אדם אשר מהווה מומחה לריהוט עתיק, ואותו האדם יהיה מומחה בהערכה ובסחר של – ארונות, מדפים, כלי כסף, אגרטלים, ספות, וריהוט שונה ומגוון. תפקידו של סוחר העתיקות יהיה גדול ורחב – קודם כל סוחר העתיקות יהיה האדם שיכול בראש ובראשונה לזהות ולהעריך את החפצים או הפרטים שמובאים לפניו. לאחר הערכת המצב וההבנה אם מדובר בפריט עתיק, רטרו, שמא דובר בפריט וינטז', אותו סוחר העתיקות יבצע את ההערכות שלו על פי משתנים שונים ומגוונים כגון – תאריך הייצור, מידת המבוקשות, מחיר, ועוד. בסופו של דבר סוחר העתיקות יהיה אמון על הגשת הצעת מחיר במידה והוא רואה ערך ומעוניין לרכוש את העתיקה שמובאת לפניו במחיר מסויים.

השוני העיקרי בין פריט עתיק, וינטאג' או פריט רטרו

בסופו של דבר, הדבר העיקר אשר יקבע בסופו של דבר את ההגדרה של החפץ שלכם הוא מיקומו של החפץ ביחס לציר הזמן ולהיסטוריה. על פי הסכה של מרבית סוחרי ואספני העתיקות, ישנה הסכמה רווחת כי רק לאחר 100 שנים פריט מסוים יחשב כענתיקה. מצד שני, ההבדלים בין פריט רטרו לבין פריט וינטאג' הינם מעורפלים. רוב פרטי הוינטאג' מיוצרים בטווח של 20 עד 50 שנים לאחור, לעומת זאת רטרו הינו הגדרה לשחזור מסויים של קו אומנותי או גישה אשר הייתה קיימת בעבר, ושחזור שלו בפריטים ובחפצים בני ימינו. כלומר, פריט רטרו הוא לא פריט עתיק על פי הגדרה.

על אגרנות ועל סוחרי עתיקות כפתרון

אגרנות הינה מחלת נפש אשר מאופיינת אצל אנשים שמפתחים חרדות, ופחד ממשי מלהפתר מחפצים. בסופו של דבר אגרנות הינה הפרעה נפשית אשר משפיעה על האנשים הסובלים ממנה ומהסובבים אותה. סוחרי עתיקות יכולים לעזור לאנשים עם אגרנות במקרים רבים.

איך בוחרים למי למכור?

בעיקרון יש כמה אפשרויות שמדובר במכירה או קנייה של עתיקות. אופציה אחת היא לפנות לרשת האינטרנט ולחפש שם אספני עתיקות ידועים. ניתן לפרסם את הפריטים והמוצרים המיוחדים שלכם בכל מיני אתרים וגם בקבוצות בפייסבוק. תוכלו גם להירשם למכירות פומביות שמתקימות גם באופן פיזי וגם באופן דיגיטלי. דרך נוספת היא להעלות את הפריטים שלכם באופן עצמאי למשל, לאתרים כמו אמזון או איביי. אפשר גם לגשת לשווקים ולנסות למכור את הפריטים שם כמו שווקי פשפשים או לפנות לחברות מקצועיות העוסקות בפינוי חפצים ישנים ורוכשות אותם.

אהבתם? שתפו:
5/5
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:
מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »