שיפוץ מבנה לאחר פינוי – תמ"א 38 ועוד הרבה יותר מזה

אין ספק ששיפוץ כולל של מבנה לוקח זמן רב. האלמנט המכריע הוא האם אנו הורסים את הבניין ובונים את היסודות מחדש, או האם אנו מחדשים את הבניין ורק הורסים את החלק הפנימי שלו. שיפוץ מבנה לאחר פינוי הוא תהליך שיכול לקחת בין מספר חודשים ועד כשנה וחצי, כתלות בגודל הבניין.
במידה ואנו פונים לתהליך של הריסת החלק הפנימי בלבד של מבנה ישן, אותו אנו רוצים להפוך למלון או לבית דירות בתצורה מעט שונה, עלינו לבצע את התהליך עם אדריכל מוסמך, המתמחה בנושא הריסה ושיפוץ מחדש. מעבר לשיפוץ הפנימי, נצטרך לבצע עבודה הנדסית רבה של חיזוק היסודות, חידוש האיטום של הקירות החיצוניים והרבה מאוד עבודה של קוסמטיקה פנימית בתוך המבנה עצמו.
אפיק נוסף הוא הריסת המבנה ובנייתו מחדש, אשר קורה בהרבה מאוד בניינים בתל אביב במסגרת תמ״א 38. הפרויקט שכזה ייקח בין שנה וחצי עד שנתיים – תלוי בגודל המבנה החדש. במסגרתו, יבנה הקבלן את המבנה החדש מאפס והוא בדרך כלל יכלול גם חניה, דירות גדולות יותר ועוד.

שיפוץ מבנה לאחר פינוי

שיקום ושיפוץ מבנה עתיק לאחר פינוי

דבר נוסף שאנו רואים שהרבה מאוד ערים או מושבות עתיקות הוא הנושא של שיקום מבנים עתיקים. בדרך כלל, שיקום מבנה עתיק יהיה שיקום בניינים שנבחרו למטרות שימור לאור הערך ההיסטורי של אותו מבנה, או בגלל הארכיטקטורה הייחודית שלו.
במקרה כזה של שיפוץ מבנים עתיקים, אנו בדרך כלל נבצע הליך של חיזוק מבנים ישנים. הדגש יהיה על יסודות וקירות המבנה. תהיה גם הרבה מאוד עבודה קוסמטית על המבנה מבפנים וכמובן מבחוץ, בכדי שניצור סוג של היוון לתקופה שלנו עבור אותו מבנה ישן.

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: