מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר את התהליך קצת יותר לעומק כדי שתדעו לאיזה כיוון זה הולך. אז בגדול, מי שמוביל את הפרויקטים האלה זה יזמים או אנשי נדל“ן שזכו במכרזים מול הממשלה. מדובר במסלול מאוד חשוב ומהותי בדרך לתהליכים הנקראים התחדשות עירונית. פרויקטים מסוג פינוי בינוי בעצם מאפשרים לשפר, לקדם, לפתח ולחזק מתחמי מגורים שלמים. הבניה היא חלק בלתי נפרד מהסתכלות כוללת ורחבה, בשונה מפרויקט תמ“א 38 בו ההסתכלות היא על בניין אחד. לפרויקטים מהסוג הזה יש כמה מטרות עיקריות. האחת לקדם תשתיות ציבוריות קיימות ולשפר אותן לצד פיתוח של תשתיות תנועה, השניה – להוסיף מוסדות חינוך ופנאי עבור התושבים והשלישית לשפר את פני האזור בהיבט העיצובי והאסתטי.

 

האם יש חסרונות לפרויקט מסוג פינוי בינוי?

החיסרון המרכזי של פרויקטים מהסוג הזה הוא בהיבט של הזמנים. לוקח המון זמן להוציא את הפרויקט לפועל וזה דורש תכנון של כל המתחם, הוצאת אישורים בוועדות ומול העיריות או הרשות המקומית, הכרזה על המתחם על ידי משרד השיכון והבינוי והוצאת אישורים רבים נוספים. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף על פרויקטים פינוי בינוי, תמ“א 38 ונושאים נוספים בתחום הנדל“ן והבניה בישראל, תוכלו להקליק על הקישור 1nadlan.co.il ולעקוב אחרי התכנים הרלוונטים ביותר בתחום.

 

מה מקבלים בעלי הדירות בפרויקטים מהסוג הזה ומה זה דורש מהם בפועל?

בעלי הזכויות בפרויקט פינוי בינוי יהיו זכאים לקבל דירה חדשה, חזקה, בעיצוב חדשני, לרוב גם גדולה יותר, זאת בהתאם לחוזה שסוגרים מול היזם. למרות היתרונות הרבים, עדיין מדובר בכמה שנים בהם בעלי הזכויות נמצאים בסוג של אי ודאות. כדי לבצע את הפרויקט כל המתחם חייב להיהרס באופן מוחלט. הדיירים המתגוררים במתחם אמורים לקבל תשלום לשכר דירה למשך כל התקופה ומעורבים בתהליך ערבויות מאוד גבוהות, מיסים והתעסקות עם כל מיני נושאים משפטיים מול דיירים שמתנגדים לפרויקט. בממוצע פרויקט פינוי בינוי נמשך בין 3-5 שנים וזה במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, זה יכול לקחת גם 7-10 שנים מהרגע שהדיירים מפנים את הדירות ועד הרגע שהם נכנסים לדירות חדשות ויש לא מעט אתגרים במהלך הדרך. כדי להיות יזם שיקח חלק בפרויקט מהסוג הזה, יציבות כלכלית היא הדבר החשוב ביותר, לצד ניסיון וידע בכדי שניתן יהיה להוציא את המתחם לבניה בפועל.

 

דברים נוספים שחשוב לדעת ולהכיר בנושא של פרויקט פינוי בינוי

  • התכניות שאדריכל החברה יציג בפניכם לא יהיו התכניות הסופיות ויהיו לא מעט שינויים ותוספות לפני שהפרויקט יאושר באופן סופי.
  • מטרת העירייה ליצור כמה שיותר שטחים ירוקים ותשתיות איכותיות כאשר מנגד היזם רוצה לשמור על הפרוייקט כמה שיותר רווחי.
  • המתכון לפרויקט מוצלח הוא יצירת איזון בין הדיירים, היזם והרשויות, במטרה לשפר את איכות החיים של הדיירים, לשמור על האינטרס הכלכלי של היזם ולאפשר לעירייה לממש את המטרות שלה בפרויקט.
  • תכנון אופטימלי תוך בניית דירות שיש להן ערך נדלנ“י גבוה תוך שמירה על בניה חכמה, זה מה שהופך יזם פרויקט פינוי בינוי למקצוע וטוב.
  • שקיפות היא חלק חשוב ומהותי בהצלחת התהליך ואתם צריכים להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל המידע החשוב כדי שתוכלו להבין האם הפרויקט בכלל כדאי וכלכלי לכם.

 

לסיכום, פרויקט פינוי בינוי הוא תהליך מורכב, מאתגר הדורש המון משאבים וחשוב לבוא מוכנים לקראתו.

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: