קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו ולהכניס פתרונות ירוקים בכדי למנוע זיהום סביבתי ככל הניתן, להפחית צריכה אנרגטית ולשמור על מה שנקרא קיימות. איפה זה בא לידי ביטוי? במגוון של היבטים כמו למשל שימוש בבניה קלה על פני בניה מסורתית, פתרונות בידוד ואיטום ייחודיים כמו סקיילייט, קיר מסך וכמובן קירות גבס. הפעם בחרנו להתמקד בקירות מסך ולהבין את היתרונות שלהם.

 

מה זה קיר מסך?

מדובר במעטפת חיצונית למבנים המיוצרת על בסיס אלומיניום, זכוכית מבלי לעשות שימוש במרכיבים קונסטרוקטיבים אחרים. את הקיר בונים לפי נתוני תכנון במפעל מיוחד ומרכיבים אותו על בסיס שלד המבנה. היתרונות של קירות מסך הינם פונקציונליים ועיצוביים גם יחד:

  • נוחות תרמית במבנים – המטרה הינה ליצור מצב של טמפרטורה מאוזנת בתוך המבנה, בכדי שניתן יהיה לחסוך באנרגיה כמו שימוש אמצעי ופתרונות קירור וחימום בקיץ ובחורף. ברגע שיש טמפרטורה מאוזנת, לא רק שנעים להיות בחלל, אלא גם אנו חוסכים אלפי שקלים בכל שנה ובנוסף תורמים לאיזון אקולוגי סביבתי.
  • סיכוי קלוש לנזילות ורטיבות – קירות מסך מייצרים מעטפת הגנה חיצונית ומבודדת מפני נזקי מזג אוויר כמו רוח וגשם. התקנה שלהם מאפשרת ליצור מקסימום איטום וכך בעצם לא חודרים מים מהחלק החיצוני של הפרויקט לחלקו הפנימי. כידוע מים הם גורם מרכזי לבלאי והם פוגעים בערך הנכס ובאיכות החיים של הנמצאים בתוכו.
  • דקורציה ברמה גבוהה – קירות מסך מעניקים למבנה מראה ייחודי, מודרני, יוקרתי ויוצא דופן. יש יעידו כי מדובר בסוג של אמנות בתחום הבניה והאדריכלות.
אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם:

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »