שלבים בתהליך תכנון בית פרטי

תכנון בית פרטי הוא אחד החלומות הנשגבים ביותר של כל אדם בעולם כיום. מגיל צעיר אנחנו חולמים על בניית בית החלומות שלנו, ובנייה שלו כמובן על פי הרצונות והחלומות האישיים שלנו בכלל. משפחות צעירות רבות ניגשות לרגע המרגש של תכנון תהליך הבנייה של הבית הראשון שלהם בחיים – תהליך שמי שלא מכיר אותו, יכול להוות תהליך ארוך ומייגע, אשר מכיל תהליכים רבים, אישורים רבים אשר נלקח זמן על מנת לקבל אותם, ובירוקרטיות ארוכות ומסועפות שרק בעל מקצוע שמנוסה בתכנון ובנייה של מספר רב של בתים, יידע לעזור לכם על מנת לעבור אותם בשלום. ועם זאת, על אף כל הקושי אשר קיים בדבר, תכנון בית הוא אחד מרגעי השיאים בחיים שלנו, רגע שיא במומלץ לחלוטין לכל אדם לעבור לפחות פעם אחת בחייו.

תכנון בית פרטי ידרוש בעלי מקצוע רבים שילוו אתכם בכל התהליך

עליכם להבין – על אף שתכנון בית פרטי הוא דבר שנעשה מתוך החלום לייצר תהליך עצמאי לבניית בית החלומות שלנו, עדיין אנחנו זקוקים כחלק מהתהליך הזה לשורה ארוכה של בעלי מקצוע מקצוענים, שיוכלו לדאוג לכך שתהליך בניית הבית יתבצע כשורה, ללא כל הפתעות, שיכולות בסופו של דבר לגרור אחריהם הפסדים שונים, כולל הפסדים מבחינת כלכלית עבור מי שמתכנן ומוביל את בניית הנכס. בעת תכנון הבית הפרטי, נאלץ לעבוד צמוד כאמור עם שורה ארוכה של בעלי מקצוע, ביניהם אדריכל, קבלן עבור הפרויקט, מעצב פנים, ועוד שורה של בעלי מקצוע קריטיים וחשובים לתהליך תכנון הבית.

מה הם השלבים השונים בתכנון הבית שלכם?

  • איסוף של סכום ההון העצמי, הגדרת תקציב הפרויקט
  • אישור למשכנתא
  • גיוס של כל אנשי המקצוע החשובים לתהליך
  • תוכנית בנייה סודר וקבלת כלל האישורים הנחוצים והרלוונטיים
  • בחירת קבלן השלד, ובניית שלד הבית
  • בחירה של קבלן גמר, והשלמת כל שלבי הבנייה השונים
  • ביצוע מחשב על עיצוב פנים, בחירת ריהוט, ורכישה או ייצור של כל הריהוט בביץ
  • קבלה של היתר לאכלס בני אדם בנכס שנבנה
  • בשעה טובה! אתם יכולים לעבור ולהתגורר בנכס שבניתם!

טיפים חשובים שכדאי לדעת

אין ספק כי ההחלטה לבנות בית פרטי, היא בין ההחלטות החשובות והמשמעותיות שזוג או משפחה לוקחת על עצמה. פרויקט של פעם בחיים. לכן, חשוב מאוד לספק לעצמכם כמה שיותר ידע בנושא. ידע זה כוח וככל שתבואו יותר מוכנים לקראת התהליך ויהיה לכם ביד את הידע הדרוש, גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט הבירוקרטי, הסיכוי לבעיות, ליקויי בנייה ומצבים בעיתיים ומורכבים אחרים שיכניסו אתכם לבור כלכלי קטן. לכן, קראו על הנושא, צפו בסרטונים והכי חשוב – דברו עם אנשים שאתם מכירים שביצעו את התהליך בעצמם ותלמדו מהם וגם אולי אפילו מהטעויות שלהם. אחד הדברים הכי חשובים בהיבט של תכנון ובניית בית פרטי הוא בחירת בעלי המקצוע שיקחו חלק פעיל בתהליך. בחרו אותם בקפידה, השוו בין כמה וכמה מהם, קחו בחשבון קריטריונים כמו מקצועיות, ידע, ניסיון, רמת זמינות וכמובן מחיר. בדקו תמיד מה אתם מקבלים בתמורה למחיר, חתמו על חוזה עבודה מסודר וקבוע דדליין לכל שלב בפרויקט. בנוסף, בדקו איפה אתם יכולים להוזיל עלויות אבל מבלי לפגוע בטיב ואיכות הפרויקט שלכם. תהיו מסורים לתהליך, הראו מעורבות לאורך כל הדרך והפגינו ידע וכך תוכלו להימנע מניצול סמכויות על חשבונכם. קחו השראה מפרויקטים אחרים ותחשבו עשר פעמים לפני שאתם לוקחים החלטות.

אהבתם? שתפו:
5/5
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:
מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »