מעבר דירה – מה חייבים לדעת לפני בחירת בית חדש

אחת התקופות היותר מאתגרות, אך במקביל גם מרגשות היא התקופה של מעבר דירה. בין אם אתם עוברים מדירה שכורה לדירה שכורה אחרת, בין אם בניתם בית חדש ובין אם רכשתם דירה מקבלן, הפוסט הבא בדיוק בשבילכם. בהתלבטות לגבי השיקולים שיש לקחת בחשבון במהלך מעבר דירה, התהליך יכול להפוך ליותר ויותר מורכב. אחרי הכול, יש הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון בבחירת בית חדש. השיקול הראשון הוא שיעור הריבית על המשכנתא.

משך השהות בבית החדש

כשזה מגיע לקניית בית בשנת 2022, הריבית גבוהה ביותר, ועדיין, חלק מהאנשים בוחרים לבצע את המעבר משכירות לבעלות על בית מחשש להעלות תעריפים עתידיות. אבל למרות שזהו שיקול חשוב, הריבית היא רק אחד השיקולים הרבים שיש לקחת בחשבון במהלך בחירת בית חדש, ויש לתת את הדעת גם על חשיבות תכנון אדריכלי לבית פרטי, ועל בחירת המיקום המתאים.

משך השהות המתוכננת בבית חדש קובעת בחירה בין קניית דירה לבין השכרה. כמובן שכל שוק שונה וידרוש ניתוח לאחר מכן על מנת לקבוע את כדאיות הבחירה בקניית דירה.

בממוצע, לוקח ארבע עד שבע שנים להגיע לאיזון בבית, וזהו פרק זמן שמאפשר לכם מספיק הערכה כדי שתוכלו להשיב את עלות העסקה ועלות הבעלות. בעלי בתים שמתכננים לקנות בית ולמכור אותו כעבור שנתיים, עשויים להניב רווחים גבוהים.

המצב הרגשי

עד כמה שהיבט זה נשמע פשוט, המצב הרגשי של הרוכש חיוני במהלך תהליך רכישת בית חדש. יחד עם זאת, בעלות על בית אינה מתאימה לכולם. רכישת בית היא התחייבות עצומה שלא כולם מוכנים לה. חלק מהאנשים עדיין מעוניינים לטייל בעולם או למצוא את קריירת החלומות שלהם.

מה שחשוב יותר לקחת בחשבון, זה את שיקול האחריות הנוספת שמגיעה עם בעלות על בית, שלא כולם מסוגלים להתמודד איתה. החיים משתנים מאוד כשמבצעים את המעבר משכירת דירה לבעלות על בית. תיקונים ושיפוצים בבית הם באחריות בעלי הבית.

סמני שוק מקומי

עד כמה שזה מתסכל, אחד השיקולים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון במהל רכישת בית חדש הוא העדר השליטה על השוק המקומי. יתכן שלשוק שאתם מעוניינים בו אין בתים בטווח המכירים שלכם או במיקום הנכון.

נכון שזול יותר לקנות בית מאשר לשלם שכר דירה במשך שנים בשווקים מסוימים, אבל חלק מהאנשים מאמינים שמחירי השכירות מצדיקים את העלות. אז בעוד ששיעורי הריבית חשובים, חשוב באותה מידה לבחור רכישת בית בשוק הנכון.

היצע וביקוש

מכיוון שמחירי הבתים הפכו להיות יקרים יותר בשנים האחרונות, קונים רבים מתקשים לרכוש בית בהישג ידם הכלכלי. אפילו בעלי בתים נוכחיים בוחרים שלא לקנות בתים חדשים, גדולים וטובים יותר, מאותה סיבה. התנהלות זו מקשה עוד יותר על רוכשים ראשונים מכיוון שההיצע של בתים חדשים קטן מאי פעם.

עליית מחירי השכירות והדירות, מהולה בהעדר העלאות שכר אצל אנשים רבים, מביאה לשילוב של ביקוש גבוה והיצע נמוך. למרות שמצב זה עשוי להקשות על רוכשי דירה ראשונה, משקיעים שבבעלותם נכסים עם הכנסה פסיבית, יכולים ליהנות מהמצב הנוכחי של השוק.

התאמת הבית לצרכים שלכם

בנוסף לכל הנאמר עד עכשיו, חשוב שהבית או הדירה אליהם אתם עוברים ממש בקרוב, יתאים לצרכים שלכם. כדאי לקחת בחשבון שיקולים כמו עמידה בפקקים בחלק הראשון של היום, בדרך לעבודה וגם בחזרה, מסגרות חינוכיות לילדים, גודל הבית בהתאם לצרכים הקיימים שלכם (מספר חדרים וחלוקה) ורק אז לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורכם.

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: