שיפוץ בית או מעבר דירה? איך מחליטים מה כדאי?

כשפרויקט שיפוץ בית מורכב מדי, סביר להניח שרוב בעלי הבית יבינו שכדאי פשוט לעבור דירה במקום להתחיל פרויקט שיפוצים נרחב שיימשך זמן רב ויעלה המון כסף. אחרי הכול, לא משנה כמה הייתם צריכים, ורציתם את השיפוץ, הוא עדיין מהווה הפרעה לחיי היומיום שלכם, במיוחד אם יש לכם חדרים רבים לשפץ, ותיקונים יסודיים שצריכים להתבצע ביסודות הבית. שיפוץ בית או דירה נחשב לאחד הפרויקטים היותר מרכיבים שאנו לוקחים על עצמנו במהלך החיים והוא דורש לא מעט משאבים כמו אנרגיה, זמן, התעסקות וגם לא מעט כסף.

תשומת לב לפרטי פרויקט שיפוץ

מכיוון שזוהי עמדה נפוצה בקרב בעלי בתים רבים, יועץ אלומיניום מכיר בחשיבות ביצוע נכון ומקיף של פרויקט שיפוצים, והוא ייעץ לכם לגבי פרויקט השיפוץ הכולל שלכם, עם תשומת לב קפדנית לפרטים, ויסייע לכם להחליט לגבי כדאיות השיפוץ או מעבר לדירה חדשה. כמובן, שיש עוד לא מעט בעלי מקצוע ויועצים שניתן להיעזר בהם במהלך השיפוץ כמו אדריכל, נגר, חשמלאי, אינסטלטור, יועץ תאורה ועוד. אחת הדרכים להקל על עצמנו ולייעל תהליכים היא לבחור חברה מקצועית או קבלן המאגדים את סל שירותי השיפוץ, תחת קורת גג אחת. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על שיפוץ.

ממה תהליך של פרויקט שיפוץ בית מורכב?

פרויקט שיפוץ מורכב מכמה שלבים פרטניים שחשוב להקפיד על השלמתם, אלו כוללים:

דלפקים, ארונות, דלתות מקלחת וכל הפרטים הקטנים של השיפוץ, צריכים להתבצע כהלכה.

הפרטים הקטנים של פרויקט שיפוץ נראים זניחים כשהם חלק מתוכנית השיפוצים, בהשוואה לשלבים משמעותיים יותר בשיפוץ, אבל הפרטים הקטנים הם השלבים האחרונים של השיפוץ, ונקראים תיקונים משניים, שיכולים להיות רבים וחשוב לוודא שהם מתבצעים כמו שצריך.

ריצוף, איטום וצביעה

כשתוכנית שיפוץ מקיפה כוללת שיפוץ יסודי של הרצפות, או החלפתן, כולל שיוף, איטום, לכה או צביעה של הרצפות, אז חשוב להקפיד לנקות כמה שיותר אבק לאחר התיקון השני. אם תוכנית השיפוץ כוללת החלפת רצפות כמעט בכל החדרים בבית, זה הזמן לקבל החלטה לעבור לדירה חדשה לפני שמתחילים בפרויקט שיפוץ מקיף.

אבל כשתוכנית שיפוץ הרצפות כוללת החלפת רצפות רק בחדר אחד או שניים, כמו למשל במטבח או בחדר האמבטיה, מומלץ לבצע את החלפת הרצפות בחדרים אלו ולהוסיף אביזרים משלימים חדשים עם סיום הפרויקט.

ניקוי אחרון

זהו השלב הסופי בתוכנית שיפוצים מקיפה שמאפשרת לבעלי הבית לחזור לגור בבית המחודש שלהם. שאריות טיח, אבק חומרים, אריזות, חלונות וכן הלאה, צריכים לעבור ניקוי יסודי, לפני שמכניסים לבית אביזרים חדשים.

חשיבות שכירת שירותי קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים אחראי מבצע פרויקט שיפוץ כולל כל הפרטים הקטנים והגדולים, עם גימור נאות והשלמת הפרטים הסופיים, על מנת שתהיו מרוצים מהעבודה שהושלמה. מגיע לכם לחיות בבית מוגמר ומסודר מבלי שתצטרכו להתמודד עם כל הבלגן שקבלני המשנה השאירו אחריהם.

מגיע לכם גם לקבל השלמות ביצועים של תיקוני כל הבעיות הקלות או הגדולות במהלך החודשים הבאים, אם יתרחשו. מההתחלה ועד הסוף, פרויקט שיפוצים נרחב בבית דורש שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לתת.

שירות מקצועי, הוגן, כנה וישר

קבלן שיפוצים מסביר לבעלי הבית את מכלול הפרטים הדרושים לביצוע בתוכנית הפרויקט, וממליץ להם על כדאיות הפרויקט או מעבר לבית חדש.

התנהלות זו זמינה רק אצל אנשי מקצוע מומחים בתחום שמספקים שירות הוגן, כנה ומקצועי, וחשוב למצוא קבלן שיפוצים שיתגאה להיות איש המקצוע שאליו פניתם.

לסיכום, השאלה לגבי מעבר או שיפוץ תלויה במגוון של שיקולים כמו מצבו של הנכס, האם הוא נותן מענה לצרכים שלנו, כמה משאבים שואב מאיתנו השיפוץ והאם זה יוצא בסופו של דבר משתלם.

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: