בתים עתיקים למכירה – האם ומתי זה ישתלם לכם?

מי שמתעניין בעולם הנדל"ן לבטח ימצא עניין בסוגים שונים וייחודיים של נכסים, כמו למשל בתים עתיקים למכירה. כאשר מדברים על בתים עתיקים מתכוונים לכאלה שהגיל שלהם יכול להגיע אפילו לכמה מאות שנים. במקרים מסוימים, יהיה קשור לאותו הבית סיפור מיוחד או מעניין, שקשור בהיסטוריה של המדינה. חלק מבתים אלו יכולים להתפרסם לצורך מכירתם והעברת הבעלות שלהם לידי קונים חדשים – באמצעות האפוטרופוס הכללי של המדינה. אולם ישנם כאלה שאי אפשר לקבל עליהם בעלות, בשל שימור אתרים עתיקים ומתוך רצון לשמור עליהם במקומם, עם הסיפור שמלווה אותם.
על מנת לקבל את ההחלטה באם לקנות בית שכזה, יש להיות בקיאים בעולם הנדל"ן. כמו כן, יש לדעת בעזרת אילו אנשי מקצוע ניתן להעריך את שווי הנכס עצמו, הוצאות נלוות שייתכן ותהיינה בעסקה. באופן כללי, יש לדעת האם כדאי ומשתלם ללכת על זה.

בתים עתיקים למכירה

כדאי לדעת על בתים עתיקים למכירה

ראשית, יש כי ייתכן מאד ומדובר בבית עתיק וישן עד כדי כך שלא בטוח אם יהיה ראוי ומתאים למגורים או לשימוש. מכאן שצריך קודם כל לחשוב מהי מטרת קניית הבית ומה בדיוק מתכוונים לעשות איתו. אפשר כמובן לקחת בחשבון שיהיה צורך לשפץ ולחזק את המבנה. לשם כך, יש צורך לדעת על חידושים, תכנון ואופי של בנייה ב-2020.
בנוסף, יהיה צורך לחשוב האם ההשקעה תהיה כדאית ומשתלמת, שכן לא תמיד זה כך. המקרים שבהם עסקה של קניית בית עתיק תהיה כדאית היא עסקה שבה לאחר הקנייה יהיה שימוש למבנה, שימוש שיביא איתו הכנסה לבעלים – השכרה לשם שימוש של צד שלישי, הפיכת המקום לכזה שמבקרים בו תמורת תשלום, וכדומה. שיקום מבנה עתיק לא תמיד משתלם.

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: