ענתיקות – איך מזהים אותן, ויותר חשוב- מה עושים איתן?

ענתיקות הוא שם כולל לקבוצה גדולה מאד של רהיטים, חפצים או פריטים שונים שהיו נפוצים בעבר או שהם בעלי עיצוב שכיום כבר בקושי מוצאים. טרנדים שהיו וחלפו עם הזמן או שיטות עבודה וייצור שהיו נפוצות בתקופות זמן מסוימות אך כיום כבר לא רואים מהן יותר. יש מי שמסיים את השימוש בפריטים אלה ועובר הלאה ויש את מי שמפתח רגש עז כלפי אותם פריטים וקשה לו להיפרד מהם, גם אם הם כבר לא בשימוש או אפילו בלויים. ענתיקות כיום הם רהיטים בעיצוב מיוחד שאפיין את שנות ה- 60, ה- 70 או ה- 80, חפצי נוי לבית, אהילים למנורות או כל מה שהמראה שלו מרמז על כך שהוא ישן ושייך לתקופת חיים רחוקה שחלפה כבר מזמן. מהן ענתיקות ומה הקשר ביניהן לבין פריטי אספנות למכירה?

 

איך מזהים ענתיקות?

מצד אחד אפשר לחשוב שאין זה קשה לזהות ענתיקות, שכן את העיצוב המודרני והעכשווי כל אחד מכיר וכל מה שחורד מזה או נראה ישן יותר – הרי שיכול להיחשב כענתיקה. ישנם סוגים של אריגים, בדים, חומרי גלם ואפילו חריטה של שמות חברות שכבר ידוע שאינן קיימות יותר – כל אלה יכולים לסייע להבנה כי החפץ או הרהיט המדובר הוא אכן ענתיקה וכך יש להתייחס אליו. במידת האפשר כדאי לשאול את בעליו החפצים אודות התקופה שבה הם נקנו, היכן או ממי וכך אפשר בקלות יותר להעריך האם אכן מדובר בענתיקה או שמא הרהיט הוא אולי ישן אך לא בהכרח יהיה מה לעשות איתו בהמשך, בדומה למה שאפשר לעשות עם ענתיקות. ישנן כאלה שאפשר יהיה להמשיך להשתמש בהן (גם אם לא על ידי מי שהן היו בבעלותו עד כה) ויש כאלה שעם כל הכאב הגדול – לא יהיה מנוס מלהשליך אותן ולוודא שלא ייעשה בהן שימוש חוזר.

מה עושים עם ענתיקות?

כאמור – אם מדובר ברהיט או חפץ שניתן עדיין לעשות בהם שימוש – הרי שמי שרואה בהם בעלי ערך רב ישמח שהם ימשיכו להיות חלק מהשגרה היומיומית שלו. נפוץ מאד למצוא חפצים ורהיטים שהם ענתיקות בבתים של אנשים מבוגרים, אם כאשר הם עדיין חיים בבית ואם לאחר שהם מפנים את הבתים שלהם וצריך לחשוב איך ממשיכים הלאה עם אותם חפצים ורהיטים. במידה ואכן מדובר בענתיקות – הרי שהדבר הנכון לעשות הוא להציע אותן למכירה לסוחר ענתיקות וחפצים עתיקים, גם מפני שהוא יידע איך יהיה הכי נוח ונכון להתנהל איתם ולטפל בהם וגם מפני שיכול להיות שהוא זה שיידע מה הערך או השווי שלהם ואפילו יסכים לשלם עבורם. כאשר פונים אל סוחר עתיקות שפועל בצורה רשמית ומוסמכת – אפשר להיות בטוחים שהחפץ יקבל את הכבוד המגיע לו וימשיך להיות בשימוש על ידי מי שמבין את הערך שלו ואת העבר שהוא נושא עימו. כמובן ניתן גם להקים חנות וירטואלית ולבצע קידום אתר סחר כדי לקדם את העתיקות בגוגל ולמכור אותם אונליין.

אהבתם? שתפו:
5/5
שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
אולי יעניין אתכם גם:

קיר מסך – כל מה שיש לדעת

בעשור האחרון אחד התחומים שעברו שינוי של ממש הוא תחום הבניה, שיקום מבנים ושיפוץ. הרעיון הוא לבסס גם פרויקטים בענף זה על הדאגה לסביבה שלנו

קרא עוד »

מיהם יזמי פינוי בינוי?

אם אתם מתגוררים בפרויקט המיועד לפינוי בינוי או לחילופין מתלבטים לגבי רכישה של נכס שאמור להיכנס לפרויקט כזה, חשוב להבין מיהם יזמי פינוי בינוי ולהכיר

קרא עוד »

תוכן עניינים

אולי יעניין אתכם גם: